enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp gümüşhane gümüşhane haberler
DOLAR
8,2415
EURO
10,0359
ALTIN
485,56
BIST
1.441
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Gümüşhane
Çok Bulutlu
12°C
Gümüşhane
12°C
Çok Bulutlu
Salı Parçalı Bulutlu
18°C
Çarşamba Parçalı Bulutlu
25°C
Perşembe Parçalı Bulutlu
29°C
Cuma Parçalı Bulutlu
32°C

Öğretmenler Günü mesajları

Gümüşhane’de 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayımlanan kutlama mesajları.

Öğretmenler Günü mesajları
BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ.
0
A+
A-

Gümüşhane’de 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayımlanan kutlama mesajları.

VALİ KAMURAN TAŞBİLEK

“Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mekteplerinin Başöğretmenliğini” kabul edilişlerinin yıl dönümü olan ve 1981 yılından bu yana büyük bir coşku ile kutlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü sevgi ve içtenlikle kutluyorum.

Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve en saygın mesleklerinden biridir. Bu mesleği ayrıcalıklı kılan, malzemesinin de meyvesinin de insan olmasıdır. İnsanın insan olma vasfını ön plana çıkaran şey, eğitim ve kültürdür. Bir ülkenin en büyük değeri ve zenginliği yetişmiş insan gücüdür. Eğitilmiş genç nüfusu ve insan gücünü geliştiren ülkeler, bugününü ve geleceğini yöneten ve belirleyen ülkelerdir. Türkiye’nin aydınlık geleceğinin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi sevgiyle, bilgiyle donatarak, erdemli bireyler olarak geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için fedakârca çalışan öğretmenlerimiz, bulunduğu her ortamda mum misali kendi yanarak etrafını aydınlatan kutlu bir görevin yılmaz temsilcileridir. Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum ifadesinde tecessüm eden bir geleneğin temsilcileri olarak bizler, öğretmenlerimize olan şükran borcumuzu ancak, ahlaki ve kültürel yönden gelişmiş, okuyan, düşünen ve öğrendiklerini ülkesi, milleti ve kendisi yararına rahatça uygulayabilen bireyler olarak kendimizi yetiştirmek kaydıyla ödeyebiliriz.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, tüm öğretmenlerimize huzurlu bir yaşam dilerken, milletimizin ilim, irfan ve bilgi membası olan öğretmenlerimizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum.”
MİLLETVEKİLLERİ HACI OSMAN AKGÜL, CİHAN PEKTAŞ

“Öğretmenlik; gücünü sevgiden alan, emek, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli ve saygın bir meslektir. Öğretmenlerimizin cömertçe sunduğu sevgi ve bilgi hazineleri, kişiliklerimize ve insani münasebetlerimize ömrümüz boyunca zenginlik ve değer katmaktadır.

Bu kutsal mesleğin temsilcileri, değeri hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar büyük fedakârlığın timsalidirler. “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” ifadesiyle öğretmenliğin ne denli kutsal vazife olduğunu vurgulayan bir inancın temsilcileri olarak bizler, öğretmenlerimize olan şükran borcumuzu hiçbir zaman ödeyemeyeceğimizin şuurundayız.

Eğitim – Öğretim sistemimizin temel yapı taşı, istikbalimizin de mimarı olan öğretmenlerimizin yetiştirdiği gençlerimiz; ülkemizin fikri gücüne güç katacak, öncü ülke olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Türkiye’yi daha yukarılara taşıyacaklardır. Dolayısı ile öğretmenlerimiz dün olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin, yenilenmenin ve daha ileri hedeflere doğru yürümenin anahtarı durumundadır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu önemli günde bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor; başta hemşehrimiz, Şehit öğretmenimiz Necmettin Yılmaz olmak üzere terör saldırılarında ve vazife sırasında kaybettiğimiz öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyoruz.”

BELEDİYE BAŞKANI ERCAN ÇİMEN

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında; öğretmenliğin bir meslekten daha çok bir toplumun geleceğini şekillendiren ana etken olduğunu belirtti.

Öğretmenlerin tarihin her evresinde her toplumun kıymet verdiği, o toplumun gelecekte alacağı konumun kaderini belirleyen insanlardır olduğuna vurgu yapan Başkan Çimen, “Hz. Ali’nin ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ sözü ve Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ sözü; öğretmenliğin asırlar geçse de toplumlar üzerindeki değerini ve önemini her zaman sürdüreceğinin önemli bir göstergesidir” dedi.

Öğretmenlerin, Türkiye’nin aydınlık geleceğinin kılavuzu olduğunu belirten başkan Çimen, “Onların ellerinde yetişen nesiller; an gelmiş imkânsızı mümkün kılmış, an gelmiş bir milletin kaderini değiştirerek çağ atlatmıştır. Mesleğini bir vazife olarak değil, bir yaşam felsefesi ve milli hedef olarak icra eden öğretmenlerimiz, Türkiye’nin, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma hedefinin anahtarıdır. Ülkemiz onların yetiştirdiği nesillerle her geçen gün bir adım daha ileri gitmektedir. Ve onların yetiştirecekleri yeni nesillerle de bu kutlu yürüyüşüne devam edecektir. Öğretmenlik ölçülemeyecek, değerlendirilemeyecek kadar kutsal bir meslek, Peygamber mesleğidir. Başta görevi başında şehit olmak üzere olmak üzere, ahirete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet ve mağfiret diliyorum. Bu mesleği icraa ederken şehit olan başta Aybüke ve Necmettin öğretmenlerimiz olmak üzere tüm şehit öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.  Emekli öğretmenlerimize de sağlıklı, hayırlı ve uzun ömürler niyaz ediyorum. Öğretmenlik mesleği sadece eğitim, öğretim sürecinde edinilen bilgileri sınıfta öğrencilere aktarmak değil, bilgi yanında tecrübe ve irfanla çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlama mesleğidir. Bu duygu ve düşüncelerimle güzel ülkemizin dört bir yanında, şanlı bayrağımızın dalgalandığı her yerde görevinin başında olan, bu mesleğe ömrünü adayan tüm öğretmenlerimizin ve öğretmen adaylarının 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlarım. Görevini icra ederken şehit olan, kıymetli öğretmelerimize Allahtan Rahmet ailelerine başsağlığı dilerim” ifadelerine yer verdi.
REKTÖR PROF.DR. HALİL İBRAHİM ZEYBEK

“Ülkemizin eğitim sisteminin temelini öğretmenlerimiz oluşturmaktadır. Öğretmenlerimiz, insanlık tarihinin bilinen en kadim mesleğini icra eden ve bu sürece rehber olarak yön veren, önüne çıkan tüm zorluklara rağmen yolundan sapmadan ilerleyen, geleceği inşa eden gönül neferlerimizdir. Mesuliyeti ağır olduğu kadar kutsal bir meslek olan öğretmenlik, Türkiye’nin aydınlık geleceğinin teminatı olan çocuklarımızı milli ve manevi değerlerine bağlı, aklını kullanıp sorun çözebilen, kendini gerçekleştirebilen, yeni ve özgün görüşler oluşturup eleştirel düşünebilen, üstün niteliklere sahip bireyler olarak geleceğe en iyi şekilde hazırlayan bir gönül işi ve adanmışlıktır.

Bir ülkede yürütülen her bir mesleğin kalitesi, özünde o ülkedeki öğretmenin güçlü ve nitelikli oluşuna bağlıdır. Özellikle üniversitemizde bu niteliğe ve özveriye dikkatle ve önemle yaklaşmaktayız. Çünkü günümüz dünyasında küreselleşmeyle birlikte oluşan rekabet ortamı, üstün niteliklere sahip insan yetiştirme ihtiyacını hayati konuma getirmiştir. Bizler Gümüşhane Üniversitesi ailesi olarak evrensel değerler ışığında, araştırmacı, çağın gereksinimlerine uygun bilgilerle donatılmış, yenilikçi, ülkemizin ve geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi yetiştirme gayesiyle hareket ediyoruz.

Bu vesileyle Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde; başta hain terör örgütü mensuplarınca kaçırılıp, şehit edilen sınıf öğretmeni Gümüşhaneli hemşehrimiz Necmettin Yılmaz’a ve bu uğurda şehit olan tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gümüşhanemizde, üniversitemiz camiamızda, yurt içinde ve yurt dışında eğitime hayatları pahasınca emek ve gönül vermiş bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum.”
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SEYDİ DOĞAN

“Değerli Meslektaşlarım,

Sizin de bizzat yaşadığınız gibi, eğitim bir sevgi ve şefkat mesleğidir. Öğretmen; öğrencilerine sevgiyle yaklaşan, öğrencilerini iyiden yana değiştirmesi gereken, onların yüreklerine dokunmasını bilip başaran ve bu sayede sadece sözleri ile değil tutum, davranış ve karakteri ile iyiye ve güzele kanalize eden, öğrencilerimizin yaşamına yön veren ve yaşama hazırlayan, eğitim ve öğretimle beraber şanlı milletimizin köklü tarihiyle yoğrulan örf, adet ve geleneklerini de kendinde yaşayan ve öğrencilerimize bir kilim dokur gibi sabırla işlemesini bilendir.

Sizler öğrencilerimizin gözünde öğrencilerimizin anne babaları kadar değerlisiniz. Demokrasimizin özümsenmesi, milli ve manevi değerlerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasında en önemli yol göstericimiz sizlersiniz. Bugün toplumda meydana gelen her olumlu veya olumsuz harekette biz öğretmenlerin bu kilimi ne kadar doğru dokuduğunu sorgulamamız ve vicdani sorumluluğumuzun olduğunu unutmamamız gerekir.

Tüm mesai arkadaşlarımın öğretmenler gününü yürekten kutluyor, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aramızdan ayrılan öğretmelerimize Allah’tan rahmet, emekli olanlarımıza sağlık ve uzun ömür, mesleğe yeni başlayan öğretmenlerimize başarılar diliyor; hepinize selam, sevgi ve saygılar sunuyorum.”

GTSO BAŞKANI İSMAİL AKÇAY

“Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında “Başöğretmen” unvanını alması vesilesiyle 1981 yılından itibaren her yıl 24 Kasım’ı Öğretmenler Günü olarak kutlanıyor.

Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında yer alan öğretmenlik mesleği   özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli saygın bir meslektir. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı için koyduğumuz ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma hedefimize ulaşmanın yolu, bu değerli mesleği kendine görev edinen siz değerli öğretmenlerimizin yetiştireceği   ülkemizin milli ve manevi değerlerine bağlı, cesaretli, bilgili, bilgiyi hayata geçirebilen, kendine güvenen, araştıran ve sorgulayan gençlerimizden geçmektedir.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı geleceğe hazırlayan öğretmenlerimiz dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğimizin mimarı olmaya devam edeceklerdir. Öğretmenlerimiz bu ülkenin milli birlik ve beraberliğimizin de en büyük teminatıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi minnet ve şükranla anarak, bu kutlu görevi sürdüren tüm öğretmenlerimizin de 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.”

AK PARTİ İL BAŞKANI AV.CELALETTİN KÖSE

“Modern, çağdaş, kalkınmış, mutlu ve güvenli bir toplum olmanın yolu eğitimden geçer. “Hz. Ali; ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ sözüyle öğretmenlik mesleğinin önemini vurgulamıştır.Bu yüzden öğretmenlik mesleği mesleklerin en kutsalıdır.

Ülkelerin ve toplumların en önemli gücü, en büyük zenginliği, nitelikli, iyi eğitimli, çalışkan, yeniliklere ve rekabete açık insan kaynağıdır.

Öğretmenlerimiz, nitelikli insan kaynaklarının oluşmasında, gelişmesinde ve yetişmesinde; dolayısıyla geleceği inşa etmek noktasında en büyük paya sahiptirler.

Öğretmenlerimiz; asli görevleri olan eğitim-öğretim faaliyetlerinin yanı sıra vatan, millet, insan ve doğa sevgisi, dürüstlük, çalışkanlık, özgüven gibi insanî ve evrensel değerleri aşılayarak bizleri hayata ve geleceğe hazırlamakta, toplumumuzun şekillenmesinde önemli bir rol üstlenmektedir.

Bugün okul sıralarında oturan yavrularımız, geleceğin siyasetçileri, bürokratları, bilim adamları, sanatçıları olacak; geleceğin modern Türkiye’sini inşa edecek ve yöneteceklerdir.

Dolaysıyla müreffeh ve her yönden gelişmiş bir Türkiye, ancak eğitime ve öğretmenlerimize verdiğimiz değer nispetinde tesis edilebilir.

Öğretmenlerimizin ülkemizin dört bir yanında nasıl fedakârca görev yaptıklarını görüyoruz, biliyoruz. Geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımızın eğitimi uğruna verdikleri emekleri büyük bir takdir ve şükranla karşılıyoruz.

Çocuklarımızın ve gençlerimizin çağdaş, demokratik,milli ve manevi değerlerimize bağlı yetiştirilmesinde, dolayısıyla ülkemizin geleceğinin şekillenmesinde gösterdiğiniz özveri ve emeğe teşekkür ediyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik ünvanının verildiği bu anlamlı günde, kutsal görevlerini aşkla, şevkle ifa eden değerli öğretmenlerimizi sevgiyle, saygıyla selamlıyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yürekten kutluyorum.

Bu vesileyle ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, tüm eğitim çalışanlarımıza ve emekli olmuş öğretmenlerimize bundan sonraki yaşamlarında sağlık ve mutluluklar diliyorum”

CHP İL BAŞKANI BEDRİ AĞAÇ

“Yaşadığı tüm zorluklara rağmen çocuklarımızı yetiştirmek için heyecanla görev yapan bütün öğretmenlerimize minnettarız.

24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri’nin açılmasının ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e de Başöğretmenlik ünvanı verildi. Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır’ diyen Atatürk’e başöğretmenlik unvanının verildiği 24 Kasım’ın ülkemizde Öğretmenler Günü olarak kutlanması öğretmenlere verilen değerin göstergesidir.

Ailede başlayıp okulda devam eden eğitim toplumsal gelişmede en önemli unsurdur. Eğitimin en önemli unsuru da öğretmenlerimizdir. Bu kanar önemli misyona sahip öğretmenlerimiz görevlerini yerine getirirken, yaşam kaygısı duymadan görevlerini yapabilmeliler. Hiç bir öğretmen yoksulluk sınırında maaş almamalı, ek işler yapmak zorunda bırakılmamalı. Kamudaki öğretmen açığını kapatmak için yıllardır atama bekleyen, meslekleri dışında işlerde çalışmak zorunda kalan öğretmenlerin atamaları yapılmalıdır. Sözleşmeli, ücretli öğretmen uygulamasına son verilerek, bu açıkları atamalarla kapatılmalıdır. Yaşadığı bütün zorluklara rağmen çocuklarımızı yetiştirmek için heyecanla görev yapan bütün öğretmenlerimize minnettarız.

Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyor; değerli öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.”

ÜLKÜ OCAKLARI İL BAŞKANI SERKAN ALP 

“Öğretmenler.

Bir ulusun kaderini tayin eden kıymetlilerimiz. Senede bir gün değil hergün hatırlanası, elleri öpülesi insanlar. Gerçekten omuzlarınızda çok büyük bir yük var. Çok mukaddes bir mesleği icra ediyorsunuz. Sizlere sonsuz saygı duyuyoruz. Milletimiz eğer muassır medeniyetler seviyesine ulaşacaksa bunun mimarları sizler olacaksınız. Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi ” Öğretmenler! Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir”. Sizlerin ellerinde şekillenecek çocuklarımız için ümitliyiz ve biz sizlere güveniyoruz. Hiç bir milletin sizler kadar fedakar, iyi niyetli, yüreği temiz evlatları yoktur.

Fedakarlıkta çığır açmış tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarken. Bu vatan için kanını toprağa akıtmış şehid öğretmenlerimizi ve ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimiz için Cenabı Allahtan rahmet dilerim. Ruhları şad olsun.

24 Kasım öğretmenler gününde Gümüşhane Ülkü Ocakları İl Başkanlığı olarak saat 12:30’da belediye binası önünde toplanıp Şehit öğretmenimiz Necmettin Yılmaz’ı kabri başında anacağız. Aynı günün akşamında yatsı namazı sonrası saat 19:00 ‘da ebediyete uğurladığımız öğretmenlerimizin aziz ruhlarına bağışlayacağımız Yasini  Şerif ve Kuran tilavetimiz  ocak binamızda olacaktır.”

BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.