enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp gümüşhane gümüşhane haberler
DOLAR
8,0378
EURO
9,6411
ALTIN
451,66
BIST
1.415
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Gümüşhane
Hafif Yağmur
18°C
Gümüşhane
18°C
Hafif Yağmur
Cuma Sağanak Yağışlı
19°C
Cumartesi Sağanak Yağışlı
20°C
Pazar Gök Gürültülü
22°C
Pazartesi Gök Gürültülü
20°C

Tarımsal hibe destekleri başladı

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (Tebliğ No: 2020/24) kapsamında Ekonomik Yatırımlara yapılacak olan yüzde 50 hibe desteklerine başvurular başladı.

Tarımsal hibe destekleri başladı
BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ.
0
A+
A-

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (Tebliğ No: 2020/24) kapsamında Ekonomik Yatırımlara yapılacak olan yüzde 50 hibe desteklerine başvurular başladı.

Başvurular www.tarimorman.gov.tr internet adresinden 6 Mart 2021 tarihine kadar online olarak yapılacak.

**Yatırım Konuları Nelerdir?

Tarımsal ürünlerin işlenmesi, kurutulması, dondurulması, paketlenmesi ve depolanmasına yönelik yatırımlar, (Bitkisel Ürünler, Hayvansal Ürünler, Tıbbi Aromatik Ürünler, Çelik Silo, Soğuk Hava Deposu)
Proje Kapsamında Yer Alan Tesislerde Kullanılmak Üzere Enerji Üretim Tesisleri
Su Ürünleri Yetiştiriciliği Yapılmasına Yönelik Yatırımlar (Deniz, İç Su Yetiştiriciliği)
Hayvansal Ve Bitkisel Orijinli Gübre İşlenmesi, Paketlenmesi Ve Depolanması Yatırımları,

**Tarımsal Üretime Yönelik Sabit Yatırımlar;
1-Büyükbaş Hayvancılık Sabit Yatırımları,
2-Küçükbaş Hayvancılık Sabit Yatırımları,
3-Kanatlı Yetiştiriciliği Sabit Yatırımları,
4-Sera Yatırımları (İklimlendirme, sulama ve gübreleme sistemli modern seralar),
5-Kültür Mantarı Üretimi Sabit Yatırımları,
6-Büyükbaş/Küçükbaş Kesimhane Yatırımları (Sadece modernizasyon yatırımı),
7-Kanatlı Kesimhane Yatırımları, hibe desteği kapsamında değerlendirilir.

**Kimler Başvurabilir?
Bakanlığımızın herhangi bir kayıt sistemine kayıtlı olan gerçek ve tüzel kişiler başvurabilir. Tüzel kişiler kapsamında Küçük Orta Ölçekli İşletme kapsamında yer alan Anonim, Limited ve Kollektif Şirketler ile Kooperatif ve Birlikler başvurabileceklerdir.
Belirtilen tüzel kişilikler kuruluş tüzüklerinde/ana sözleşmelerinde belirtilen faaliyet alanları ile ilgili yatırım konularına başvurabilirler.

**Proje Limitleri ve Sağlanacak Hibe Tutarı Ne Kadardır?
Proje limitleri başvuru sahibinin özelliğine göre değişmemekte olup tüm yatırım konularına yönelik olarak Hibeye Esas Proje Tutarı;

Yeni Yatırımlar İçin; 3.000.000 TL
Tamamlama Yatırımları İçin; 2.000.000 TL
Kapasite Artırımı Yatırımları İçin; 1.500.000 TL
Teknoloji Yenileme ve Modernizasyon Yatırımları İçin; 1.500.000 TL

Program bütçeleri KDV hariç rakamlardan oluşmakta ve yukarıda belirtilen Hibeye Esas Proje Tutarının azami % 50 si hibe olarak yatırımcıya ödenecektir.  Hibeye esas Proje Tutarı 250.000-TL altında olan başvurular kabul edilmeyecektir. Proje bütçesi yukarıda belirtilen limitlerin üzerinde ise kalan kısımlar yatırımcının kaynaklarından sağlanacaktır.

**Hangi Gider Kalemleri Desteklenecektir?
Başvuru projesi uygun bulunan yatırımcılar ile imzalanacak olan Hibe Sözleşmesi tarihinden sonra, satın alma mevzuatı ile diğer program mevzuatına uygun olmak koşuluyla;
İnşaat Yapım Giderleri,
Makine Ekipman Malzeme Alım Giderleri,
Program kapsamında desteklenebilecektir.

**Başvurular Nasıl Yapılacak, Uygulama Süresi ne Kadar Olacak?
Tebliğ ve uygulama rehberinde belirtilen usul ve esaslara göre hazırlanan başvuru dosyasının girişi 7.12.2020 ile 6.03.2021 tarihleri arasında www.tarimorman.gov.tr internet adresi üzerinden yapılacaktır. Başvurunun tamamlanması için başvuru tarihi bitiminden sonraki beş iş günü içinde girişi yapılan başvuru dosyasının ekleri ile birlikte İl Müdürlüğümüze elden teslim edilmesi gerekmektedir.
Başvuru tarihinin bitiminden sonra online olarak girişi yapılan hiçbir belgede ve/veya dokümanda düzeltme yapılmayacak ve eksik belge ve/veya doküman tamamlatılmayacaktır.
Üreticilerimizin Kırsal Kalkınma Desteklemeleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırım Hibe Destekleri ile ilgili İl Müdürlüğümüz Kırsal Kalkınma Şube Müdürlüğünden detaylı bilgi alabilirler.

BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.