enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp gümüşhane gümüşhane haberler
DOLAR
28,9096
EURO
31,4435
ALTIN
1.892,18
BIST
8.045,26
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Gümüşhane
Açık
11°C
Gümüşhane
11°C
Açık
Cumartesi Parçalı Bulutlu
12°C
Pazar Az Bulutlu
12°C
Pazartesi Çok Bulutlu
9°C
Salı Çok Bulutlu
9°C

30 Ağustos mesajları

Gümüşhane’de 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayımlanan kutlama mesajları.

30 Ağustos mesajları
BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ.
29.08.2023 13:54
0
A+
A-

VALİ ALPER TANRISEVER:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, ordu-millet kenetlenmesiyle kazanılan 30 Ağustos Zaferi’nin 101. yıl dönümünü birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz.

101 yıl önce bugün, Kahraman Türk Ordusu, bu ülkenin birli-ğine, dirliğine, istiklaline kast eden düşmana karşı en anlamlı ceva-bı vererek ve bu büyük zafere imzasını atmıştır. Tıpkı o gün olduğu gibi bugün de tek yürek halinde gönüllerimiz bir, ideallerimiz bir, hayallerimiz, kaderimiz birdir. Bu anlayışla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma yolunda emin adımlarla ilerleyen milletimiz, bu yolda kendisini engellemeye çalışan mihrakların kurduğu tuzakları dün olduğu gibi bugün de bozacak inanç ve kararlılığa sahiptir.

Bu duygu ve düşüncelerle, tarihi şanlı zaferlerle dolu aziz milletimizin yeniden doğuşunu müjdeleyen ve Cumhuriyetimize hayat veren büyük zaferin 101. yıldönümünü en içten duygularımla kutluyor; Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanları başta olmak üzere, canları ve kanlarıyla bu toprakları vatan yapan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle yâd ediyor, Aziz Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik ediyorum.”

 

GÜMÜŞHANE MİLLETVEKİLİ VE TBMM ANAYASA KOMİSYONU ÜYESİ AV. CELALETTİN KÖSE:

“Bugün Anadolu’nun anavatanımız olarak yeniden tescili olan Büyük Zafer’in 101. Yıldönümünü Milletimizle beraber büyük bir gurur ve heyecanla kutluyoruz.

Şanlı tarihimiz, her zaman gurur duyduğumuz, milletimizi diğer milletlerden farklı, saygın ve güçlü kılan, geleceğe güvenle bakmamızı sağlayan unutulmaz zaferlerle doludur. 30 Ağustos Zafer Bayramı, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olmasının yanı sıra, aynı zamanda; tüm mazlum milletlerin, özgürlüğe, kurtuluşa, başı dik ve onurlu bir yaşam için atılmış tarihi bir adımın da bayramıdır.

Milletimiz, eşsiz vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu olan Milli Mücadele sonucunda kazandığı bağımsızlığını, milli birlik ve beraberlik anlayışıyla her zaman koruyacaktır. Bugün bize düşen Cumhuriyetimize ve kazanımlarına hassasiyetle sahip çıkarak, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkartmaktır. Demokrasimizi, ekonomimizi daha da geliştirmek ve toplumsal refahı sağlamak en temel amacımız olmalıdır. Cumhuriyetimizi ilelebet payidar kılmak; ekonomik, siyasi ve sosyal olarak Ülkemizi çağdaş uygarlıklar seviyesinin üzerine taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Ülkemizin kutlu yürüyüşünden alıkoymak isteyen terör örgütlerinin hain saldırılarına aldırmadan, ihanet çetelerini bozguna uğratarak, birlik, beraberlik ve dayanışma içinde mücadelemiz sürecektir. 30 Ağustos Zaferi, özelikle bugün Ülkemizin birliğine, dirliğine, bu topraklardaki varlığına kasteden terör örgütleri ve şer odaklarına ders olmalıdır.

Bu düşünce ve duygularla, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor; ülkemizin birliğine, dirliğine ve kardeşliğine vesile olması diliyorum. Ülkemi-zin geleceği için gözünü kırpmadan canını feda eden tüm şehitleri-mizi, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum.”

 

GÜMÜŞHANE MİLLETVEKİLİ MUSA KÜÇÜK:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzüncü yıl dönümü muhteşem bir istikbalin müjdesi olmakla birlikte 30 Ağustos Zaferi’nin ilhamı ve inancıyla bezenecek, kutlu ecdadımıza ve şanlı tarihimize husumet duyan  muhasım odaklar gibi ağır bir hezimetle tanışacaklardır. Nitekim menfur ve münafık emeller için tarih tekerrür edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Başkomutanlık Meydan Savaşı’nda nice feragat, nice fedakarlık, dökülen nice şehit kanıyla kazanılmış büyük zaferimizin yüzbirinci yıl dönümünü kutluyorum.

30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle Türk Silahlı Kuvvet-leri’mizi tebrik ediyor, aziz milletimize ve Gümüşhaneli hemşerile-rime hürmet ve muhabbetlerimi sunuyorum.

Milli Mücadele’nin lideri, 30 Ağustos 1922’nin Başkomutanı, ilk Cumhurbaşkanımız ve Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Ke-mal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, ve canlarını bu vatan uğruna feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, şükranla ve saygıyla anıyorum.”

 

İYİ PARTİ GÜMÜŞHANE İL BAŞKANI ALİ ATEŞ: 

“Şanlı bir tarihe sahip aziz milletimizin kahramanlıklarla örülü bağımsızlık mücadelesini taçlandıran zaferin 101. yıl dönümündeyiz. Dünyada eşine ender rastlanan 30 Ağustos Zaferi’yle Türk milleti, vatan bü-tünlüğünden ve hürriyetinden taviz vermeyeceğini bütün dünyaya ilan etmiştir. Bu zaferin yaktığı ateş, hürriyet azmindeki başka milletlerin de yolunu aydınlatmıştır.  Büyük Zafer’in 101. Yıl dönümün-de, tarihten aldığımız güçle bağımsızlık ruhunu daima yaşatacak gençler yetiştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Geçmişiyle onur duyan ve istikbaline sahip çıkan evlatlarımız, yarınlarımızın en güçlü teminatıdır. Bu duygularla Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm kahraman Mehmetçiklerimize Allah tan rahmet diliyorum. Ruhları Şad Makamları cennet olsun. Saygıdeğer Büyük Türk milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.”

GTSO BAŞKANI İSMAİL AKÇAY: “101 yıl önce aziz şehitlerimi-zin destansı mücadeleleri ve mübarek kanlarıyla tescil edilen bu irade gücünden hiçbir şey kaybetmeden ilelebet bu vatan toprakla-rında hüküm sürecek.

30 Ağustos 1922 günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında kazandığı bu kutlu zafer ile Türk Milletinin bağım-sızlık uğruna gösterdiği azim ve kararlılık tüm dünyaya ilan edil-miştir. Her aşaması kahramanlık destanlarıyla dolu Milli Mücadele sonucunda elde edilen şanlı zaferle birlikte, aynı zamanda Cum-huriyetimizin temelleri de atılmıştır. Bugün, bizlere düşen görev, bütün imkânsızlıklara, yokluklara rağmen tüm zorlukları aşarak kurduğumuz Cumhuriyetimizi daha da yüceltmek, daha da güçlen-dirmek olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yılını bir kez daha tebrik ediyor; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Milli Mücadelenin tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyorum.”

 

ADD GÜMÜŞHANE ŞUBE BAŞKANI ARİFE ELEMAN:

“Arkadaşlar, barış istiyoruz, fakat dediğim gibi tam bağımsızlık istiyoruz. Barışın anlamı budur. Bunu istemeye hakkımız ve gü-cümüz vardır. On sene, yirmi sene, elli sene  sonra aşağı görülerek ölmektense hiç korkmayınız; kalp ve vicdanımız açık olarak bugün ölelim ve tarih bizi böyle yazsın.” Mustafa Kemal ATATÜRK (2 Şubat 1923 İzmir)

Meydan Muharebeleri kesin sonuçludur. Kazanan taraf istekle-rini kabul ettirir, kaybeden taraf bu istekleri kabul eder.

Bir Millet ki; Birinci Dünya Savaşından sonra yorgun ve bitap düşmüş, emperyalist düşman tarafından paylaşılma hayalleri hatta planları yapılan bir durumda.

Her bir düşman bir taraftan, hani bana hani bana dercesine tepemizde. Elimizi kolumuzu hatta beynimizi bağlayan (Sevr) sözleşmeler imzalatılmakta, öyle ki; koskoca Osmanlı İmparatorluğu’ndan Türkiye’ye bu günkü topraklarımızın ancak 1/7’si kalmaktaydı. Bu da bizim için yok olmak demekti. Millet Anadolu’da sıkışıp kalmış, hareket alanı daralmıştı.

Peki, tarihi boyunca esaret nedir bilmeyen bu millet bu durumu kabul eder miydi? Asla. Emperyalistlerin hesap edemediği bir şey vardı: Türk Milleti ve bağrından çıkardığı Mustafa Kemal Atatürk. Ki o Mustafa Kemal ve Türk Askeri, Çanakkale’ de düşmana ” dur! Daha bitmedi.” demişti.

Mustafa Kemal Paşa, büyük askeri dehasıyla Büyük Taarruza hazırlanmış, en küçük detayı bile hesap etmişti: 26 Ağustos 1922 Cumartesi gününe denk gelmekte ve düşmanın tatil günüdür. Taarruzu ancak üç gün sonra öğrenebilecektir.

Neredeyse bitti, artık hepimiz bir tarafından tutar paylaşırız denilen bir durumdan, “hayır biz vatanımızı canımız pahasına savunur ve sahip oluruz.” diyen bir ruhun başarısıdır Büyük Taarruz ve 30 Ağustos Zaferi.

Mustafa Kemal Paşa’nın bizzat komuta ettiği 26-30 Ağustos Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi büyük bir zaferle sonuçlanmıştır. “Ordular! İlk hedefiniz Akdeniz’dir. İleri!” emrini verdiği ordu nasıl bir emir aldığını anlamış, gece gündüz demeden, düşmanı denize dökünceye kadar kovalamıştır.  Ve o ta-rihe kadar da hiçbir komutan; Mustafa Kemal Atatürk kadar uzak ve anlamlı bir hedef emretmemiştir.

Çünkü bu hedef sayesinde, 1071 Malazgirt Meydan Muhare-besiyle Türklere açılan Anadolu kapıları, Mustafa Kemal’in kusur-suzca yönettiği Büyük Taarruz ve kazandığı Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile kapılarını düşmana kapatmış, bağımsızlık ilanını mühürlemiştir. Bu yüzden ki, gururumuz büyüktür,  zaferimiz bü-yüktür!

“Ya istiklal ya ölüm” diyerek Tam Bağımsız Türkiye Cumhu-riyeti’ni bize emanet eden başta Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle, şükranla anıyorum.

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.”

 

EMEKLİ EĞİTİMCİ – YALÇINKAYA KÖMÜRCÜOĞLU:

“Geleceği görebilmek için tarihi bilmek çok önemlidir”

Tarihini bilmeyen bir toplum, hafızasını yitirmiş bir insan gibidir.Ne yazık ki; son yıllarda kalemini satmış, hafızasını yitirmiş, Fransa kazansaydı, İngiltere, Yunanistan kazansaydı diyen meczuplar ve kendini bilmezler çoğalmaktadır. Bunlar nerden güç alıyor ise yanlış yapıyorlar. Vatanseverler onları yok sayıyor. 26 Ağustos 1922’de Kocatepe’den başlayıp 30 Ağustos’ta kesin zaferle sonuç-lanan savaşın adı; Başkumandanlık meydan savaşıdır. Bu savaşın başkomutanı Mustafa Kemal Paşa’dır.

30 Ağustos zaferi ulusal değer taşıyan ve evrensel değeri olan bir zaferdir. Bu zafer büyük devletlerin yüzyıllardan beri devam ettirdikleri sömürgeci siyasete karşı Türk’ün temsil ettiği özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinin zaferidir.

Bu zaferin önemi tarih sayfalarında hak ettiği yeri almıştır. Anlamayanlara, bu zaferi genişliğine ve derinliğine tetkit etmelerini öneriyorum.

Türk milletinin bu kazandığı zafer kadar; Kesin neticeli zafer yalnız bizim tarihimizde değil, cihan tarihinde de yoktur.

30 Ağustos zaferi Türk Devrim ve Atatürk inkılaplarıyla Cum-huriyet’imizin ana temellidir. Mustafa Kemal Paşa askeri dehasını ulusunun alın teriyle ince, ince işleyip ördüğü benzersiz bir sanat eseridir.

Başkumandanlık Meydan Savaşının 101. Yılı Türk ulusuna kutlu olsun. Atatürk’ün, silah arkadaşlarının, kahraman ordumuzun, kurtuluş mücadelesine katılan tüm atalarımızın, şehitlerimizin ebe-di ve aziz hatıraları önünde minnet ve şükran duygularıyla eğiliyorum. Gerçek yurtseverlerin, Vatan sevdalıların, Atatürkçülerin 30 Ağustos Başkumandanlık (zafer) bayramını kutluyorum.

BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.